Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, 26.02.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości i kończy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dziś po każdej Eucharystii, zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. Sakrament Pokuty pół godziny przed każdą Eucharystią. W I czwartek modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W I piątek wynagradzamy Bożemu Sercu zniewagi i grzechy swoje i całego świata. W piątek ks. proboszcz i ks. wikariusz odwiedzą swoich chorych od godz. 8.30. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. Zapraszamy na nabożeństwo I soboty. Papieska intencja modlitewna w miesiącu marcu br.: „za ofiary nadużyć”.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

5. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

7. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00.

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej w IV Niedzielę Wielkiego Postu.
9. Dnia 5 marca 2023 r. (niedziela) o godz. 16.00 w kinie CKiR będzie wyświetlony film „OPIEKUN” (o roli św. Józefa w życiu pewnej rodziny…). Informacje na plakatach i stronie internetowej).

10. Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek we Wschowie ogłasza nabór. Ilość miejsc: 3 - latki (rocznik 2020): 18 miejsc; 4 - latki (rocznik 2019): 8 miejsc; 5 - latki (rocznik 2018): 3 miejsca

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników: Niedzieli i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.