Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

3. NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, 11.XII.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – RADOŚCI

 

1. W trzecim tygodniu Adwentu kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczy Ojciec Łukasz Rosiak – franciszkanin. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę podczas Eucharystii o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Spowiedź Święta będzie we wtorek do południa od 9.30 – 10.00, a po południu od 17.00 – 18.00. W Przyczynie Górnej w poniedziałek o g. 16.30 Msza św., a spowiedź o g. 16.00.

3. RORATY w tym tygodniu w czwartek i w piątek o godz. 18.00.

4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej, a przed adoracją Najświętszego Sakramentu, (godz. 20.00), AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny w wykonaniu zespołu Heirete, na który zapraszamy.

5. W piątek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 19.00 – 19.30.

6. Ksiądz Wikariusz odwiedzi swoich chorych w sobotę 17 grudnia, od godz. 8.30.

7. W przyszłą niedzielę (IV Adwentu) błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus i szopek. Zachęcamy do przyniesienia na Msze Święte figur i żłobków.

8. W przyszłą niedzielę – III niedzielę miesiąca grudnia – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

9. 19 grudnia, w poniedziałek na roratach, przyjmiemy w naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień zapalony w Grocie Narodzenia Jezusa skauci roznoszą po całym świecie. W tym roku akcji towarzyszy hasło: „Światło dla Ciebie”.

10. W przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas, jak i opłatki na stół wigilijny.

11. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone zaproszenia na kolędę – wizytę duszpasterską. Zaproszenie proszę wrzucić do skrzynki do 27 grudnia 2022 r. lub przekazać osobiście.

12. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, za ofiary złożone na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła), czy przy innej okazji.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego przeżycia rekolekcji – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.