Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ C

 

www.pj.wschowa.net.pl                                  Wschowa   2019.06.16.

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

                  UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  C

1.     Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa  od Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach wieczornych. Dzisiaj taca na budowę kościoła.

2.     W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii po Mszy wieczornej.

3.     We wtorek zapraszamy na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego na Mszy o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od 17.30.

4.     W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy z Kościoła Farnego po Mszy o godz. 10.00. do naszego kościoła. Ostatnia stacja przy naszym kościele. Po procesji Msza Św. w naszym kościele ok. 12.30. Nie będzie u nas Mszy o godz. 11.00. Osoba która zamówiła Mszę na Boże Ciało o godz. 11.00 prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Do sypania kwiatków na Boże Ciało  zapraszamy wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne ale również wszystkie chętne dziewczynki z przedszkola jak i z młodszych klas szkół podstawowych. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek o 17:00 przy  kościele Farnym.

5.       Zapraszamy do udziału w wydarzeniu ” Jedno miasto w jednym Duchu” w Boże Ciało na Rynku naszego miasta od godz. 15.00. – 22.30. Prosimy wiernych o upieczenie ciasta, upieczone ciasto można dostarczyć do Domu Serca przy klasztorze OO. Franciszkanów w środę lub w czwartek. Można przynieść wartościowe książki o tematyce religijnej i rodzinnej, które zostały już przeczytane, a mogą posłużyć innym. Dziś będzie po Mszy  zbiórka przed kościołem na organizację tego wydarzenia. Rozprowadzane są też darmowe gazetki związane dniem uwielbienia  Szczegóły na plakacie. Gość szczególny: Arka Noego.

6.     W piątek 21.06.2019 organizowana jest pielgrzymka powołaniowa do Rokitna. Zgłoszenia do parafii w Lginiu. W piątek wyjazd z Lginia o godz.7.00.

7.     Kontynuujemy  zapisy Dzieci do I Komunii Św. na  przyszły rok w kancelarii parafialnej we wtorki i czwartki do końca czerwca.

8.     Zapowiedzieli się Pielgrzymi rowerowi ze Szczecina do Częstochowy w liczbie 270 osób. Osoby chętne do podjęcia pielgrzymów posiłkiem prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Przyjadą do nas 4 lipca w czwartek ok.13.00.

9.     Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę rozpocznie się, Mszą Świętą   2 lipca o godz. 8:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Tegoroczne hasło pielgrzymki: „O Polskę od zbóż złotą”. Zakończenie pielgrzymki 12 lipca  na Jasnej Górze o godz. 13:00. Wieczorem na Apelu Jasnogórskim będziemy dziękować Maryi za wszystkie osoby, które pomagały w przygotowaniu pielgrzymki. Nocleg pieszych pielgrzymów we Wschowie będzie z 3 na 4 lipca br. Zapisy Pielgrzymów  na nocleg w zakrystii.    Informacje: www.pl-pl.facebook.com/PielgrzymkaRolnikow/

10.Organizowana jest piesza  pielgrzymka z kościoła Farnego do Wielenia 22 czerwca. Zapisy w Farze.

11.Stowarzyszenie Mężczyzn Św. Józefa zaprasza  na Trzecie Męskie oblężenie Jasnej Góry 22 czerwca. W ramach pielgrzymki Msza św., wykłady formacyjne, zawierzenie mężczyzn przed cudownym obrazem Matki Bożej. Wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii lub przy furcie klasztoru O.O.  Franciszkanów do środy 19 czerwca.

12.Parafia Szlichtyngowa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 16 do 23 lutego 2020 r. Cena 2890 zł i 150 $.Zapisy do 30 lipca u Księdza Proboszcza  w Szlichtyngowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

13.Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Odkrywcy mocy marzeń” odbędzie się w terminie 20-29 lipca w Złotym Stoku. Zapisy do 25 czerwca na stronie internetowej organizatora www.ubiblijnieni.pl

14.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

15.Bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i wystrój Bóg zapłać.  

16.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.