Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Obrazy, aż do początku Wigilii Paschalnej.

2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy!

3. We środę, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do zgłoszenia się po pomoc żywnościową te osoby, które jej potrzebują! Zgłoszenia będą przyjmować Panie z Caritasu.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

5. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Eucharystii. O godz. 15.00 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Początek przy naszym kościele, a zakończenie przy kościele św. Stanisława Bpa i M. Zapraszamy wszystkich Braci i Siostry do udziału w tym nabożeństwie pasyjnym!

8. Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, w Wielką Środę, odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w ich domach od godz. 8.30. Prosimy o nowe zgłoszenia!

9. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece (paschaliki) na stół wielkanocny po 20 zł oraz w palmy na Niedzielę Palmową (ofiary będą przeznaczone na budowę naszego kościoła) wykonane przez Panie z naszej wspólnoty parafialnej.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

12. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.