Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wschowa, 12.03.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W poniedziałek X rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat.

2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00. Zgodnie z sugestią Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, zapraszamy w tym dniu na adorację eucharystyczną w intencji Kościoła Powszechnego, a zwłaszcza Kościoła, który jest w Polsce.

3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

5. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu na godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę (IV niedzielę Wielkiego Postu) rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je O. Tomasz Krygier OFM Cap z Nowej Soli. Temat rekolekcji: „Poszukiwanie utraconej Miłości”. Zaplanujmy sobie tak czas, aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych i w spowiedzi świętej, która będzie we środę – 22 marca br. Modlimy się w intencji rekolekcjonisty i o owoce rekolekcji.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece (paschaliki) na stół wielkanocny po 20 zł oraz w palmy na Niedzielę Palmową (za dobrowolną ofiarą) wykonane przez Panie z naszej wspólnoty parafialnej.

9. 26 marca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się spotkanie dla par starających się o dzieci. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 15.00 o dar rodzicielstwa, a po niej konferencja z psychoterapeutką. Będzie to pierwsze z serii kilku zaplanowanych spotkań. Więcej szczegółów na plakatach i w mediach społecznościowych Sanktuarium w Rokitnie.

10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Włoch. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości; za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.