Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

4. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, 29.01.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Ostatnia niedziela stycznia jest obchodzona jako 70. Światowy Dzień Trędowatych – jako dzień wsparcia chorych na trąd oraz modlitwy za nich.

2. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od 19.00 – 19.30.

3. We środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z Objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic, a kolekta przeznaczona jest na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. W naszej wspólnocie parafialnej Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

5. Rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00. (poświęcenie gromnic – świec).

6. Zapraszamy na koncert Kapeli Zamku Rydzyńskiego pod przewodnictwem Wschowianina p. Mieczysława Leśniczaka, w kościele O. Franciszkanów, w czwartek 2 lutego o g. 18.50.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

8. W piątek 3 lutego obchodzone jest wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy świętej wieczornej udzielane jest specjalne błogosławieństwo gardła.

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych w ich domach od godz. 8.30, ksiądz wikariusz w innym czasie.

10. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc luty: „Za parafie – aby stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary”.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości oraz za ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodników: Niedzieli i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.