Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

NOWY ROK

Wschowa, 01.01.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

 

1. Dzisiaj Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

2. W poniedziałek – 2 stycznia – spotkanie dla kobiet w salce parafialnej po wieczornej Eucharystii. Temat: „Pójść na łaską. Boży projekt życia”.

3. W poniedziałek (2 stycznia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. W dni powszednie – od poniedziałku do piątku – będziemy rozpoczynali od godz. 15.30, natomiast w soboty od godz. 10.00. W niedziele nie będzie kolędy. W czasie kolędy staramy się być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie ze święconą wodą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii, a kandydaci do bierzmowania indeksy.

W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny zamieszkałe przy następujących ulicach:

- 2.01.: poniedziałek: Nowe Ogrody

- 3.01.: wtorek: ulice: Starowiejska, Słowackiego, Portugalska, Zacisze, Pusta

- 4.01.: środa: ulice: Królowej Jadwigi, Zygmunta Starego, Osiedle

- 5.01.: czwartek: ul. Jagiellońska

- w piątek, sobotę i niedzielę nie będzie kolędy!

Cały plan kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

4. Podczas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek po porannej Eucharystii.

5. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Podczas każdej Eucharystii poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego jest przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Zwyczajem lat ubiegłych, pragniemy przejść ulicami naszego miasta by oddać pokłon Jezusowi. Orszak Trzech Króli we Wschowie rozpocznie się o godz. 14.30 na parkingu przy Farze, a zakończy się na placu naszego kościoła, gdzie przy ognisku nastąpi poczęstunek kiełbaskami ciastem i herbatą. Prosimy osoby dobrej woli, by upiec ciasto! Następnie w kościele św. Jadwigi odbędzie się wspólne kolędowanie przy żłóbku. Każda parafia będzie tworzyła inny orszak królewski. Parafia św. Jadwigi orszak niebieski, parafia św. Józefa orszak zielony, Fara orszak czerwony.

Prosimy osoby parkujące na placu kościelnym aby nie parkowały przy kościele w dniu 6 stycznia, by umożliwić uczestnikom swobodny dostęp do namiotów, ogniska i kościoła!

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia 2023 r. Wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w ich domach.

8. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości oraz za wszelkie ofiary składane na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła) czy przy innej okazji.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

10. Życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2023!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.