Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

1. NIEDZIELA ADWENTU

Wschowa, 27.XI.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiaj, I Niedziela Adwentu – rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Na każdej Eucharystii błogosławieństwo wieńców adwentowych.

2. Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny i świec Caritas. Można nabyć opłatki, jak i świece, po każdej Eucharystii. Duże świece po 20 zł., a małe po 10 zł. Dobrowolne ofiary z opłatków będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

3. We wszystkie dni ADWENTU, z wyjątkiem sobót, niedziel i uroczystości, będzie odprawiana Msza Święta o Matce Bożej, zwana RORATAMI. Roraty będą o g. 18.00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami!

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie we wtorek od godz. 19.00 – 19.30.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź święta pół godziny przed Eucharystią i w czwartek i w piątek. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 8.30, natomiast ksiądz wikariusz w sobotę 17 grudnia.

7. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00. Zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

9. Rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

10. Wizytę duszpasterską planujemy po Nowym Roku na zaproszenia. Od przyszłej niedzieli będą wyłożone kartki z zaproszeniem na kolędę.

11. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i za wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i utrzymanie czystości, za ofiary złożone na tacę (zwłaszcza na budowę kościoła), czy przy innej okazji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego przeżycia Adwentu – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.