Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

1. NIEDZIELA ADWENTU


Wschowa, dn. 28.11.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczął się nowy rok liturgiczny (cykl niedzielny C, cykl powszedni II. Dziś podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo wieńców i świec adwentowych oraz opłatków, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

2. Przez okres Adwentu będzie odprawiana Msza Święta o Matce Bożej, zwana roratnią. W naszej wspólnocie RORATY od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami.

3. We wtorek – 30 listopada – przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 – 21.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź święta pół godziny przed Eucharystią. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. W piątek wynagradzamy Bożemu Sercu zniewagi i grzechy swoje i całego świata. W piątek odwiedziny chorych w ich domach z Komunią Św. od godz. 8.30. Ksiądz Wikariusz odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 8.30. W sobotę – I sobotę miesiąca – o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańca świętego połączona a nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od godz. 19.00 – 19.30.

7. W sobotę św. Barbary, patronki górników.

8. Za tydzień – 5 grudnia – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

9. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Przewodnikiem rekolekcyjnym będzie ks. Krzysztof Hołowczak z Zielonej Góry.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie i wystrój kościoła, za wszystkie ofiary składane na tacę, zwłaszcza na budowę kościoła, czy przy innej okazji!

11. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gosć Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas: duże po 20 zł, małe po 7 zł.

14. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego przeżycia Adwentu – Szczęść Boże!

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.