Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

18. NIEDZIELA ZWYKŁA

Wschowa, dn. 01.08.2021 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA

 

1. Intencja modlitewna (ewangelizacyjna) Ojca Świętego Franciszka na sierpień: „Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii”.

2. W miesiącu sierpniu zachęcamy Braci i Siostry do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w celu uproszenia łaski trzeźwości dla ludzi uzależnionych od alkoholu.

3. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych. W niedziele Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 20.00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30 i 18.00); w tygodniu Eucharystia codziennie o godz. 18.00. W Przyczynie Górnej Msza Święta niedzielna o godz. 9.30.

4. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu – pół godziny przed Mszą Świętą.

5. W poniedziałek odpust Porcjunkuli – można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia Św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według int. Ojca Św.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. W czasie wakacji nie ma czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. W czwartek po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych. Natomiast w piątek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca Sercu Bożemu zniewagi i grzechy swoje i całego świata.

9. W I sobotę miesiąca sierpnia o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca Świętego.

10. Dziękujemy za modlitwę, prace, ofiary i wszelką życzliwość – Bóg zapłać! Szczególnie dziękujemy za posprzątanie kościoła i za wszystkie ofiary składane na tacę, na budowę kościoła czy przy innej okazji!

11. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, zachowaniu dystansu społecznego i o godnym stroju w kościele.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

13. Życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.