Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

III NIEDZIELA ADWENTU ROKU B

www.pj.wschowa.net.pl                                                       Wschowa   2014.12.14

                                                                  

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU  B

 

 1. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście

     Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Nawracajcie się i

      wierzcie w Ewangelię”. Symbolem roku jest Krzyż.

 1. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
 2. Osobom, które roznosiły opłatki po domach składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i wkład swojego czasu w budowę kościoła. Bóg zapłać. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.    
 3. Dzisiaj  zapraszamy Młodzież klas II gimnazjum na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy.
 4. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. W tym roku wszystkie paczki dla dzieci będą takie same, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy  do 16 grudnia.
 5. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepów POLO i INTERMARCHE w dniach od 11 do 13 grudnia mogliśmy  wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tych sklepach. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
 6. Wszystkich objętych opieką Caritas  naszej parafii zapraszamy na Msze Św. wieczorna we wtorek i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy.
 7. Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł. Można też nabyć  figurkę Jezusa na sianku.
 8. Organizatorom i miłośnikom biegania i nordic walking   składamy podziękowania za złożone ofiary na rzecz rodzin potrzebujących. Bóg zapłać.
 9. Święty Mikołaj zaprasza dzisiaj  wszystkie Dzieci  na zabawę ze Świętym Mikołajem do Domu Katechetycznego o godz. 15.00 przy Placu Farnym.
 10. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 12. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

II NIEDZIELA ADWENTU ROKU B

www.pj.wschowa.net.pl                                                       Wschowa   2014.12.07

                                                                  

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU  B

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 17.00.
 2. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Symbolem roku jest Krzyż.
 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
 4. Osoby z Grup Parafialnych prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać po Mszy Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.  
 5. Dzisiaj  zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy.
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. W tym roku wszystkie paczki dla dzieci będą takie same, Osoby, które chcą zostać  POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy  do 16 grudnia.
 7. Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepów POLO i INTERMARCHE w dniach od 11 do 13 grudnia  będziemy  mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tych sklepach. Również w przedsionku naszej kaplicy można przynosić produkty spożywcze do 15 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy  serdeczne Bóg zapłać.
 8. Rozprowadzane  są  świece CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne. Duża świeca 12 zł, mała 5 zł. Można też nabyć  figurkę Jezusa na sianku.
 9. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 10.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 11.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12.  Święty Mikołaj zaprasza wszystkie Dzieci 14 grudnia na zabawę ze Świętym Mikołajem do Domu Katechetycznego o godz. 15.00 przy Placu Farnym
 13.  Duszpasterstwo nauczycieli przy parafii św. Stanisława zaprasza na cykl spotkań „Wiedzieć więcej”. Będą one miały formę wykładu z możliwością dyskusji i zadawania pytań prelegentom. Pierwsze spotkanie pt. „Historia Kościoła Farnego” poprowadzi p. Marta Małkus, dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej - w czwartek 11 grudnia o godz. 16.30 w Farze.
 14.  Serdecznie zapraszamy miłośników biegania i nordic walking   na Bieg Mikołajkowy, który odbędzie się dzisiaj  na Bluszczowym Szlaku o godzinie 14.00. Przed biegiem będzie  można  wspomóc potrzebujących symboliczną złotówką. Bliższe  informacje na profilu facebookowym „Biegaj Wschowo”.

                                        

I NIEDZIELA ADWENTU ROKU B


www.pj.wschowa.net.pl                                                       Wschowa   2014.11.30

                                                                   

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU  B

 1. Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Nawracajcie się i  wierzcie w Ewangelię”. Symbolem roku jest Krzyż.
 2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).
 3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na  organizację Światowych Dni Młodzieży.
 4. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć potrzebujących symboliczną złotówką do puszek po Mszy Św.
 5. Wszystkich objętych opieką Caritas  naszej Parafii zapraszamy w poniedziałek  na Mszę Św. wieczorną i po odbiór jabłek po Mszy wieczornej.
 6. Rozpoczynamy  Rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczył będzie  Ks. Zygmunt Zapaśnik, Ojciec Duchowny kapłanów naszej Diecezji. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą o godz. 9.00 i 18.00. Taca zbierana w tych dniach przeznaczona jest na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Bóg zapłać. Spowiedź rekolekcyjna w środę od 16.30 do 18.00.
 7. Nie będzie spowiedzi w I piątek. Wszystkich zapraszany w środę i dzieci i młodzież i dorosłych. W piątek można przyjąć Komunie Świętą czy to na Mszy o 6.30. czy wieczornej. Odwiedziny Chorych Proboszcz: w piątek od 8.30. Ks. Łukasz   odwiedzi chorych przed  świętami Bożego Narodzenia – w poniedziałek 22 grudnia.
 8.  W każdą I środę miesiąca  zapraszamy małżeństwa i wszystkich chętnych na Mszę Św. wieczorną z modlitwą za małżeństwa i ze specjalnym błogosławieństwem.
 9.  W każdą I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę wieczorną Rodziców spotkanie po Mszy, Rodziców i Chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w naszej Parafii
 10.  Osoby z Grup Parafialnych prosimy,  wzorem ubiegłego roku, o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Pragniemy w ten sposób podziękować za ofiary złożone za opłatki na budowę kościoła oraz zmotywować jeszcze tych, którzy nie mieli okazji do wsparcia budowy. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać od przyszłej Niedzieli po Mszach Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.  Bóg zapłać za wsparcie.  
 11. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych.
 12. W przyszła Niedziele zapraszamy Młodzież klas III gimnazjum na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy.
 13. Serdecznie zapraszamy miłośników biegania i nordic walking   na Bieg Mikołajkowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę  7 grudnia  na Bluszczowym Szlaku o godzinie 14.00. Przed biegiem będzie  można  wspomóc potrzebujących symboliczną złotówką. Bliższe  informacje na profilu facebookowym „Biegaj Wschowo”.
 14. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 15. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 16.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!


Copyright © 2013. All Rights Reserved.