Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ ROK A

net.pl

                                                                      Wschowa   2016.06.18.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ  N.M.PANNY  ROKITNIAŃSKIEJ  ROK A

 

1.      Taca dzisiaj przeznaczona jest  na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

2.      Dzisiaj Przypada 28 rocznica koronacji obrazu M .B. Rokitniańskiej.

3.      W poniedziałek na Mszy wieczornej będziemy gościli w naszej Parafii Neoprezbiterów wyświęconych z Księdzem Barnabą w tym roku. Po Mszy otrzymamy prymicyjne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

4.      W sobotę o 10:00 wyrusza z Fary piesza pielgrzymka do Wielenia. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu, w piątek po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki.

5.      Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 18.00. od godz. 17.00. okazja do spowiedzi. Zapraszamy dzieci Młodzież. Nauczycieli Wychowawców, Katechetów.

6.      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świętowania procesji na Boże Ciało, Osobom, które przygotowały ołtarz. Strażakom, niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty, Rodzicom za przyprowadzenie dzieci, Panom niosącym nagłośnienie, braciom i siostrom zakonnym, ministrantom i lektorom, orkiestrze, scholi,  katechetom, panom niosącym baldachim, służbie porządkowej, policji. Wszystkim za świadectwo wiary -Bóg zapłać.

7.      Przez cała Oktawę zapraszamy na procesje po Mszy Św. wieczornej. W piątek w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej procesja i po procesji poświęcenie wianków. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

8.      W piątek przypada Dzień Ojca. Nie zapomnijmy o Nich w modlitwie przed Bogiem.

9.      Zapowiedzieli się Pielgrzymi Rowerowi ze Szczecina do Częstochowy dnia 6 lipca w czwartek ok. godz. 13.00. w liczbie 250 osób. Rodziny pragnące podjąć pielgrzymów posiłkiem prosimy o zgłaszanie do zakrystii.

10. Ks. Paweł z Fary organizuje pieszą pielgrzymkę z Otynia na Jasną Górę od 2 do 12 lipca. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę ok. 14:00 w Farze. 

11.Parafia organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach Europy w 2018 roku pod koniec czerwca początek lipca. Zapisy do końca czerwca br. w Parafii i Księgarni Św. Antoniego.

12.OD PRZYSZŁEJ NIEDZIELI   NIE BĘDZIE MSZY O 12.30 i 18.00, BĘDZIE NATOMIAST   MSZA  O GODZ. 20.00.

13.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

14.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasz gazetka.

15. Zachęcamy do obejrzenia wystawy o prześladowaniu Chrześcijan za wiarę na całym świecie.

16.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY śWIĘTEJ ROK A

 

 

wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2016.06.11.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  ŚWIETEJ    ROK A

 

1.      W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.  Zapraszamy na wspólną we Wschowie procesję. Początek w Kościele Farnym na Mszy o godz. 10.00. Po Mszy wyruszymy w procesji ulicami naszego miasta do naszego Kościoła. Zakończenie przy kapliczce Św. Jana-Pawła II. Po Procesji Msza w naszym kościele ok. 13.00. Nie będzie u nas Mszy o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich na Msze  o 10.00 do Fary. Prosimy Grupy Parafialne o niesienie sztandaru  i figur. Do feretronu z Św. Jadwigą zapraszamy Strażaków. Prosimy o przystrojenie okien na trasie procesji.

2.      Próby sypania kwiatów będą we wtorek i środę przy kościele Farnym o godz. 17.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania na Boże Ciało.

3.      W czwartek w Boże Ciało nie bedzie adoracji o godz. 20.00.

4.      W piątek po Bożym Ciele  udzielona jest dyspensa, można spożywać posiłki mięsne.

5.      Organizowana jest Pielgrzymka szlakiem Św. Jakuba z Leszna do Jakubowa przez Wschowę i Przyczynę Górną. Szczegóły na plakacie.

6.      Wspólnota Modlitewna działająca przy Klasztorze OO. Franciszkanów zaprasza na wieczór uwielbienia w środę 14 czerwca na godz. 18.00. na Mszę Św.  i uwielbienie po Mszy Św.

7.      Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

8.      Parafia Św. Stanisława Bpa zaprasza na Pielgrzymkę do Wielenia 24 czerwca . Zapisy i informacje w Parafii Św. Stanisława Bpa i M.

9.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Pieszą Powołaniową Dekanatu Wschowa do Rokitna 16-18 czerwca. Zapisy i informacje u Ks. Proboszcza z Lginia. Tel. 65 540 03 69

10.Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Klenicką do Częstochowy 2-12 lipca. Zapisy w zakrystii.

11.Organizowany jest Dekanalny wyjazd do Rokitna na 18 czerwca na Uroczystości Diecezjalne. Koszt. 40 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku  włącznie.

12.Parafia organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach Europy w 2018 roku pod koniec czerwca początek lipca. Zapisy do końca czerwca br. w Parafii i Księgarni Św. Antoniego.

13.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

14.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

15.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

16.Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na K.U.L.

17.Znaleziono klucze na Osiedlu Jagiellonów . Do odebrania w zakrystii.

 

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK A

 

 

wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2016.06.04.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO   ROK A

 

1.      Dzisiaj  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Mszę Św. dodatkową o godz. 19.30. Małżeństwa, Rodziny, Narzeczonych i wszystkich chętnych. Kończy się okres  Wielkanocny.

2.      Młodzież klas trzecich Gimnazjum zapraszamy na próbę przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 16.30. w kościele .

3.      Dorośli przygotowujący się do Bierzmowania proszeni są o przyjście  na tę  próbę o 16. 30. I i spotkanie po próbie.

4.      Dnia 8 czerwca przypada Odpust Parafialny ku czci Św. Jadwigi Królowej. W tym dniu Msza Św. będzie o godz. 17.00 połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania Młodzieży naszego Dekanatu, oraz błogosławieństwo nowego kościoła  w celu przeznaczenia budowli wyłącznie do Kultu Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na to świętowanie. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Św. Jadwigi królowej. Po Nabożeństwie, ucałowanie Relikwii Św. Jadwigi Królowej. Serdecznie Zapraszamy. Nie będzie adoracji o 20.00

5.      Parafia Św. Stanisława Bpa zaprasza na Pielgrzymkę do Wielenia 24 czerwca . Zapisy i informacje w Parafii Św. Stanisława Bpa i M.

6.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Pieszą Powołaniową Dekanatu Wschowa do Rokitna 16-18 czerwca. Zapisy i informacje u Ks. Proboszcza z Lginia. Tel. 65 540 03 69

7.      Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Klenicką do Częstochowy 2-12 lipca. Zapisy w zakrystii.

8.      Organizowany jest Dekanalny wyjazd do Rokitna na 18 czerwca na Uroczystości Diecezjalne. Koszt. 40 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej Niedzieli włącznie.

9.       W Uroczystość Bożego Ciała 15 czerwca zapraszamy na wspólną we Wschowie procesję. Początek w Kościele Farnym na Mszy o godz. 10.00. Po Mszy wyruszymy w procesji ulicami naszego miasta do naszego Kościoła. Zakończenie przy kapliczce Św. Jana-Pawła II. Po Procesji Msza w naszym kościele ok. 13.00. Nie będzie u nas Mszy o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich na Msze  o 10.00 do Fary. Prosimy Grupy Parafialne o niesienie sztandaru  i figur. Do feretronu z Św. Jadwigą zapraszamy strażaków.

10.Parafia organizuje pielgrzymkę po Sanktuariach Europy w 2018 roku pod koniec czerwca początek lipca. Zapisy do końca czerwca br. w Parafii i Księgarni Św. Antoniego.

11.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.

12.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

13.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

14.Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej, z tydzień ofiary do puszek na K.U.L.

15.W tym tygodniu kancelaria wyjątkowo będzie czynna tylko w piątek.

 Znaleziono klucze na Osiedlu Jagiellonów . Do odebrania w zakrystii


Copyright © 2013. All Rights Reserved.