Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

       www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2014.09.14

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego i dzielenie się Ewangelią na plebani.
 3. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników w Międzyrzeczu.
 4. Dzieci z klas drugich szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na Niedzielne Msze święte z  rodzicami na godz. 12.30. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 września po Mszy o 12.30 w kaplicy.
 5. Uczniów klas drugich gimnazjum, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele 14 września na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne i zapisy.
 6. Wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 do kaplicy.
 7. Spotkania Oazy młodzieżowej w piątki po mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.
 8. Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w scholi  dzieci i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do salki w Gimnazjum  nr 2 na spotkanie i próbę. .
 9. Rodzina Osoby zaginionej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do Jej odnalezienia.
 10. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
 11. Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 12. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 13. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczneBóg zapłać!

Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza chętnych do nauki gry na organach kościelnych, jak i tych którzy chcą podnosić swoje umiejętności jako organiści. Jak każdego roku przesłuchania kandydatów odbędą się w ostatnią sobotę września ( tj. 27. 09. 2014 r), o godzinie 10:00 w budynku Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze przy ul. Bułgarskiej 30 (przy kościele pw. Św. Ducha). Szczegółowe informacje pod numerem 720368455. Serdecznie zapraszamy.

 

Bąkowski Tobiasz ur.w Górze zam.w Wschowie

Michalak Magdalena ur.we Wschowie  zam.we Wschowie

 

Zapowiedzi :    24.08. 31.08.  07.09.  2014

Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach w zawarciu związku małżeńskiego wyżej wymienionych, powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

 

       www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2014.09.07

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Dzisiaj  I Niedziela miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic Różańca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro święto Narodzenia N.M.P. Odpust w Siedlnicy o godz. 19.00. Po Mszy błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 3. W przyszłą Niedzielę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Odpust w Szlichtyngowej.
 4. Dnia 9 września w Gorzowskiej Katedrze podczas uroczystej Mszy Św., ks. Biskup Stefan Regmunt wręczy 10 osobom zaangażowanym w życie lokalnej Wspólnoty Kościoła, diecezjalne odznaczenia dla wiernych świeckich. W gronie wyróżnionych znalazł się również nasz Parafianin Pan Jan Czaiński, nasz Pan Kościelny. Serdecznie gratulujemy, życzymy Bożego Błogosławieństwa dla Niego i Jego Rodziny.
 5. W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego i dzielenie się Ewangelią na plebani.
 6. Wszystkich objętych pomocą Caritas  naszej Parafii zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w poniedziałek i po odbiór produktów żywnościowych po Mszy wieczornej.
 7.  Wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 do kaplicy.
 8. Dzieci z klas drugich szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na Niedzielne Msze święte z  rodzicami na godz. 12.30. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 września po Mszy o 12.30 w kaplicy.
 9. Uczniów klas drugich gimnazjum, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele 14 września na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne i zapisy.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum będzie dzisiaj po  Mszy wieczornej w kaplicy.
 11. Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w scholi  dzieci i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do salki w Gimnazjum  nr 2 na spotkanie i próbę. .
 12. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
 13. Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 14. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 15. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczneBóg zapłać!

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

 1.                       www.pj.wschowa.net.pl

                                                                               Wschowa   2014.08.30

  OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

   

  XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

   

  1. Dzisiaj będziemy mogli  po Mszach  wesprzeć potrzebujących symboliczną złotówką.
  2. Od poniedziałku wraca porządek Mszy  roczny, będzie Msza w Niedzielę o 12.30 i w tygodniu o godz. 7.00. Nie będzie Mszy w Niedzielę  o godz. 20.00. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w każdy czwartek od 20.00 do 21.00.
  3. W poniedziałek zapraszamy Dzieci i Młodzież na Mszę Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego na godz. 18.00. Okazja do spowiedzi na nowy rok szkolny i katechetyczny w poniedziałek od godz. 17.00.  Na Mszę św.  zapraszamy nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci. Po Mszy Świętej będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów kl. I i sześciolatków oraz błogosławieństwo dzieci.
  4. Msza Św. dla Gimnazjum nr 2 we Wschowie będzie w poniedziałek o godz. 8.00 w naszej kaplicy.
  5. Msza Św. dla SOSW we Wschowie będzie we wtorek o godz. 9.00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek  miesiąca. Okazja do spowiedzi Św.  w piątek od 16.00 do 18.00. Odwiedziny Chorych: Proboszcz w piątek od 8.30. Ks. Łukasz w sobotę od 8.30.
  7. W każdy I wtorek zapraszamy na Msze Św. wieczorną  ku czci Św. Jadwigi Królowej Sodalicje i wszystkich chętnych. Po Mszy i nabożeństwie, ucałowanie relikwii i możliwość zyskania odpustu.
  8. Małżeństwa i pary narzeczonych zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. o godz.18.00 ze specjalnym błogosławieństwem dla nich.Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżonków, a także przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa oraz wdowy i wdowców.
  9. W każda I sobotę miesiąca zapraszamy Rodziców i Chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w naszej Parafii na Msze o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy w kaplicy.
  10.  Wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami, zapraszamy wraz z rodzinami na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok służby przy ołtarzu oraz z modlitwą o powołania, w najbliższy czwartek  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zbiórka ministrantów.
  11.  Dzieci z klas drugich szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na Niedzielne msze święte z  rodzicami na godz. 12.30. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w niedziele 14 września po Mszy o 12.30 w kaplicy.
  12.  Uczniów klas drugich gimnazjum, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele 14 września na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne i zapisy.
  13.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum będzie w przyszła  w niedzielę  7 września po Mszy wieczornej.
  14.  Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w parafii  dzieci i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do kaplicy na spotkanie organizacyjne .
  15.  Państwowa Szkoła Muzyczna we Wschowie –Uczniowie i Nauczyciele wraz Młodzieżową Orkiestrą Dętą ze Wschowy oraz Orkiestra Dęta z Luckau, zapraszają na SYMFONIĘ POKOJU (Kompozytorka z Holandii), która zostanie wykonana 1.09. o godz. 17.00 w Kościele Św. Trójcy we Wschowie.
  16.  Przeprowadziliśmy od hasłem „Z uśmiechem do szkoły”. Zbiórka przyborów szkolnych odbywała ę w przedsionku naszej kaplicy od   1 sierpnia  do końca sierpnia. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie dzieci Rodzin najuboższych.
  17.  Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
  18.  Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
  19.  Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
  20.  Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

   


Copyright © 2013. All Rights Reserved.