Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

III NIEDZIELA ADWENTU ROK B

pj.wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2017.12.17.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

III  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

 

1.     CKiR we Wschowie zaprasza dzisiaj na godz. 16.00 do Kościoła Farnego na  koncert „ZNAK POKOJU” muzyka Cezary Chmiel,  słowo Dariusz Gnatowski . Szczegóły  na plakacie.

2.     Dzisiaj będziemy gościli w Parafii  Ks. Jakuba Barczaka, Artystę Rapera. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wszystkie klasy i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy w kościele.

3.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

4.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

5.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

6.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

7.     Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia robiąc zakupy w tym sklepie mogliśmy  wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy był wystawiony kosz, na  produkty spożywcze. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.     Osobom z Grup Parafialnych oraz innym  Parafianom bardzo dziękujemy za roznoszenie opłatków. Bóg zapłać. .  Opłatki można  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła.

9.     Przyszła Niedziela to 4 Niedziela Adwentu. Msze będą o godz. 8.00. (9.30 P. Górna .) 11.00 i 12.30.  Pasterki będą o godz. 21.00,( 22.30  P. Górna) i 24.00 . Msze w Boże Narodzenie i Szczepana w porządku Niedzielnym.

10.Taca dzisiejsza jest  przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

11. Będziemy odwiedzać Chorych przed świętami z posługą duszpasterską: Proboszcz w piątek od 8.30. Ks. Piotr w sobotę.

12.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne.

13.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

14.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

15.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU ROK B

 

pj.wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2017.12.10.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

 

1.     Rozpoczynamy  Parafialne rekolekcje Adwentowe którym będzie przewodniczył ks. Marcin Muszyński – Proboszcz z Lginia. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek 12 grudnia od godz. 16.30. Nauki w Niedziele na każdej Mszy w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00, w Przyczynie Górnej o 17.00. Taca zbierana poniedziałek i  wtorek będzie naszym podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście. Hasło tego Roku Duszpasterskiego  to : „ Duch, który umacnia miłość”.

2.     Młodzież Gimnazjalną klasy trzecie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj  na spotkanie -  wyjątkowo na godz. 16.00 na plebanię.

3.     W przyszłą sobotę  16 grudnia  o godz.16.00 w naszym kościele będzie koncertował Chór Chłopięcy i Męski  - Poznańskie Słowiki. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

4.     CKiR we Wschowie zaprasza 17 grudnia( Niedziela ) na godz. 16.00 do Kościoła Farnego na  koncert „ZNAK POKOJU” muzyka Cezary Chmiel,  słowo Dariusz Gnatowski . Szczegóły  na plakacie.

5.     W przyszłą Niedzielę 17 grudnia będziemy gościli w Parafii  Ks. Jakuba Barczaka, Artystę Rapera. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wszystkie klasy i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy w kościele.

6.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

7.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

8.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

9.     Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

10.Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia będziemy mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze do 17 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.Osoby z Grup Parafialnych oraz chętnych do pomocy Parafian ,  prosimy,   o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać  po Mszach Św. na plebani.  Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła. Serdecznie dziękujemy za pomoc.    

12.Taca w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na budowę kościoła. Bóg zapłać.

13.Wspólnota Franciszkańska zaprasza na Wieczór Uwielbienia w środę o godz. 18.00.

14.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne.

15.Siostry Salezjanki zapraszają dzieci i młodzież na ORATORIUM 16 grudnia od 12-14.30. Szczegóły na plakacie.

16.Dnia 12 grudnia, w godzinach od 9.00 do 12.00 w auli I Zespołu Szkół we Wschowie będzie można oddać cenny dar -  krew.

17.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

18.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

19.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

20.Uprzejmie informujemy Czcigodnych Parafian i Gości, że nasza świątynia jest objęta całodobowym monitoringiem, a na stronie internetowej Parafii jest możliwość śledzenia wydarzeń w kościele na żywo.

 

 

 

Nowość - Studia Podyplomowe Katechezy Przedszkolnej - edycja I w Zielonej Górze (IFT)

 

Zapraszamy do podjęcia Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej przeznaczonych dla osób posiadających uprawnienia pedagogiczne i nauczycielskie do pracy w placówkach wychowania przedszkolnego, tzn. dla absolwentów studiów wyższych w zakresie wychowania przedszkolnego lub wczesnoszkolnego.

Tryb studiów: niestacjonarne
Okres trwania studiów podyplomowych: luty 2018 – luty 2019
Liczba semestrów: 2
Liczba godzin zajęć: 200 + praktyka 60 godzin
Opłata za studia podyplomowe: 1 500,00 zł za semestr (za rok 3 000,00 zł) Opłata rekrutacyjna: 70,00 zł
Minimalna liczba osób potrzebna do otwarcia studiów: 20 osób

 

I NIEDZIELA ADWENTU B

wschowa.net.pl

                                                                      Wschowa   2017.11.26.

.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

I  NIEDZIELA  ADWENTU  ROKU  B

 

1.     Rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny –Adwentem – czasem radosnego oczekiwania na przeżywanie Bożego Narodzenia i na  powtórne przyjście Chrystusa. Nowy Rok Kościelny upłynie pod hasłem „Duch, który umacnia Miłość”. 

2.     Młodzież Gimnazjalną klasy trzecie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą Niedzielę, na spotkanie -  wyjątkowo na godz. 16.00 na plebanię.

3.     Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najśw. Maryi Pannie o godz. 6.30 (Dzieci przynoszą lampiony; dorośli – świece).

4.     W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego na plebani. Na te spotkania zapraszamy osoby dorosłe przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

5.     Od przyszłej Niedzieli zapraszamy na Parafialne rekolekcje Adwentowe którym będzie przewodniczył ks. Marcin Muszyński – Proboszcz z Lginia. Spowiedź adwentowa będzie we wtorek 12 grudnia od godz. 17.00. Nauki w Niedziele na każdej Mszy w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00, w Przyczynie Górnej o 17.00. Taca zbierana we wtorek będzie naszym podziękowaniem Księdzu Rekolekcjoniście.

6.     W czwartki zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00 do 21.00 do naszego kościoła.

7.     W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Akatyst ku czci Bogarodzicy Maryi.

8.     Ksiądz Piotr organizuje wyjazd do Grodowca na Adwentowe Wieczory Młodych pod hasłem: „Oto Ja”. Będzie to czas modlitewnego skupienia przez świętami Bożego Narodzenia a zarazem inauguracja w naszej diecezji Roku św. Stanisława Kostki.  Wyjazd w sobotę, 9 grudnia 2017r.o godz. 16.30. Koszt 5 zł. Zgłoszenia do Ks. Piotra.

9.     Ks. Barnaba Dębicki organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 5-12 kwietnia 2018r, koszt 990 dolarów .Wylot z Wrocławia. Kontakt i zapisy u Ks. Barnaby po nr. Tel. 663 178 142.

10.Ks. Paweł Mydłowski z Kościoła Farnego  organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 30.01. do 8.02. Cena 3600 zł + 180 USD. Szczegóły na plakatach.

11.Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowujemy prezenty Mikołajkowe dla dzieci z rodzin mniej zamożnych. Wszystkie paczki dla dzieci będą jednakowe. Osoby, które chcą zostać POMOCNIKIEM św. Mikołaja w fundowaniu paczek, proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Prośby realizujemy do 17 grudnia.

12.Dzięki uprzejmości Dyrekcji i Pracowników sklepu INTERMARCHE w dniach od 14 do 16 grudnia będziemy mogli wesprzeć potrzebujące rodziny produktami zakupionymi w tym sklepie. Również w przedsionku naszej kaplicy będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze do 17 grudnia włącznie. Wszystkim dobrodziejom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.16 grudnia w sobotę  o godz.16.00 w naszym kościele będzie koncertował Chór Chłopięcy i Męski  - Poznańskie Słowiki. Serdecznie zapraszany.

14.Osoby z Grup Parafialnych oraz chętnych do pomocy parafian ,  prosimy,   o rozniesienie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary z opłatków są dodatkową ofiarą nie licząc comiesięcznej składki.  Opłatki można  odebrać od przyszłej Niedzieli po Mszach Św. Opłatki można będzie  również nabyć przy wyjściu z kaplicy. Wszystkie ofiary z opłatków przeznaczamy na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie.  

15.Do nabycia świece adwentowe małe po 6 zł, duże po 13 zł.. Nabywanie świec po Mszach Świętych. Można nabyć kartki świąteczne

16.Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

17.Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna. Są nowe kalendarze na 2018 rok w cenie 2 i 5 zł.

18.Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 


Copyright © 2013. All Rights Reserved.