Parafia św. Jadwigi we Wschowie

Szukaj

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

 

    www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2014.09.28

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na K.U.L. Dzisiaj po Mszach możemy wesprzeć potrzebujących symboliczną złotówką.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Koronce do Miłosierdzia Bożego  na ulicach miast, dzisiaj przy kapliczce Św. Jana-Pawła II przy naszej kaplicy o godz. 15.00.
 3. W środę  rozpoczynamy Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii.

           W Poniedziałki i Czwartki–zapraszamy  Dzieci i Młodzież na  godz. 17.00.

          – w pozostałe dni Dorośli o godz.  17.30.  w Niedziele  nabożeństwo o godz.  17.00.

 1. 5 października w przyszłą Niedzielę  odbędzie się pielgrzymka  Róż Różańcowych do Rokitna. Program umieszczony jest w gablocie. Wyjeżdżamy o godz. 7.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii do soboty. Spotkanie przy kościele Farnym.
 2. Młodzież klas trzecich gimnazjum zapraszamy w przyszłą Niedzielę na Msze Św. wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
 3. W najbliższą środę zapraszamy małżeństwa i wszystkich chętnych na godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą za małżeństwa i o uzdrowienie trudnych relacji w małżeństwach.
 4. W najbliższy  I czwartek miesiąca, zapraszamy Służbę Liturgiczną wraz z  Rodzicami na Mszę św. z modlitwą o powołania na godz. 18.00.
 5. Spotkania oazy dla młodzieży są w piątki po Mszy wieczornej w salce.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00 do 18.00. Odwiedziny Chorych w piątek: Proboszcz  od 8.30.       Ks. Łukasz odwiedzi chorych w sobotę od godz. 8.30.
 7. W I sobotę miesiąca nauki dla Rodziców i Chrzestnych .Zapraszamy na Mszę wieczorną i spotkanie po Mszy w kaplicy.
 8. KSM przy parafii św. Stanisława zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, którą jest adoracyjna „Noc dla życia i rodziny” w najbliższy piątek. Rozpoczęcie adoracji litanią pierwszopiątkową do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej w Farze, Apel Maryjny o godz. 21.00, zakończenie błogosławieństwem eucharystycznym o godz. 24.00.
 9. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 10. Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w scholi  dzieci  i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do salki w Gimnazjum  nr 2 na spotkanie i próbę.
 11. Spotkanie organizacyjne Pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej będzie w   I piątek  3  października po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 12.  Organizowana jest akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Organizację Pomoc Kościołowi w potrzebie. We Wschowie akcja ta będzie w dniu 10 października. Możemy przynieść zepsute urządzenia, kable, baterie. Akcją tą wspieramy Kościół na Misjach w Afryce. Zbiórka sprzętu będzie od 1 do 9 października ( od środy do  czwartku w godz.  Od 8.00 do 17.00 na zapleczu stacji Kontroli Pojazdów przy  ul. Obr. W-wy  33.( u Pana Dula.)
 13. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
 14. Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 15. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 16. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać!

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

 

    www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2014.09.21

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła. Bóg zapłać.
 2. Taca w przyszłą Niedziele przeznaczona jest na potrzeby K.U.l.
 3. W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego i dzielenie się Ewangelią na plebani.
 4. W czwartek 25.09. będzie można honorowo oddać krew w auli  I Zespołu Szkół we Wschowie, w godz. 9.30 -12.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 5.  5 października odbędzie się pielgrzymka  Róż Różańcowych do Rokitna. Program umieszczony jest w gablocie.
 6. Wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 do kaplicy.
 7. Spotkania Oazy młodzieżowej w piątki po mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.
 8. Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w scholi  dzieci  i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do salki w Gimnazjum  nr 2 na spotkanie i próbę.
 9. Spotkanie organizacyjne Pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej będzie w piątek  3  października po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 10.  Organizowana jest akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Organizację Pomoc Kościołowi w potrzebie. We Wschowie akcja ta będzie w dniu 10 października. Możemy przynieść wszystko co zepsute i ma wtyczkę. Akcją tą wspieramy Kościół na Misjach w Afryce. O miejscu zbiórki sprzętu poinformujemy  później.
 11. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
 12. Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 13. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 14. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczneBóg zapłać!

 

Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza chętnych do nauki gry na organach kościelnych, jak i tych którzy chcą podnosić swoje umiejętności jako organiści. Jak każdego roku przesłuchania kandydatów odbędą się w ostatnią sobotę września ( tj. 27. 09. 2014 r), o godzinie 10:00 w budynku Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze przy ul. Bułgarskiej 30 (przy kościele pw. Św. Ducha). Szczegółowe informacje pod numerem 720368455. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ROK A

 

       www.pj.wschowa.net.pl

                                                                             Wschowa   2014.09.14

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą Niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałki po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego i dzielenie się Ewangelią na plebani.
 3. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników w Międzyrzeczu.
 4. Dzieci z klas drugich szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na Niedzielne Msze święte z  rodzicami na godz. 12.30. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 września po Mszy o 12.30 w kaplicy.
 5. Uczniów klas drugich gimnazjum, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w niedziele 14 września na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne i zapisy.
 6. Wszystkich ministrantów, lektorów oraz chłopców, którzy by chcieli zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 do kaplicy.
 7. Spotkania Oazy młodzieżowej w piątki po mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętnych.
 8. Wszystkich śpiewających w Scholi oraz chętnych do śpiewania w scholi  dzieci i młodzież, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do salki w Gimnazjum  nr 2 na spotkanie i próbę. .
 9. Rodzina Osoby zaginionej bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do Jej odnalezienia.
 10. Do nabycia jest Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny,
 11. Są już kalendarze na nowy rok 2015 w cenie 2 i 5 zł.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 12. Bardzo dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni.
 13. Za wszelkie ofiary złożone na tacę, na budowę czy przy innej okazji składamy serdeczneBóg zapłać!

Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza chętnych do nauki gry na organach kościelnych, jak i tych którzy chcą podnosić swoje umiejętności jako organiści. Jak każdego roku przesłuchania kandydatów odbędą się w ostatnią sobotę września ( tj. 27. 09. 2014 r), o godzinie 10:00 w budynku Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze przy ul. Bułgarskiej 30 (przy kościele pw. Św. Ducha). Szczegółowe informacje pod numerem 720368455. Serdecznie zapraszamy.

 

Bąkowski Tobiasz ur.w Górze zam.w Wschowie

Michalak Magdalena ur.we Wschowie  zam.we Wschowie

 

Zapowiedzi :    24.08. 31.08.  07.09.  2014

Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach w zawarciu związku małżeńskiego wyżej wymienionych, powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.


Copyright © 2013. All Rights Reserved.